Скасовано Закон про реструктиризацію валютних кредитів

27 січня 2016 року Верховна Рада України розглянула проект Закону України № 1558-1 "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті", на який, нагадуємо, раніше було накладено вето Президента. Про це повідомляє портал "ЮРЛИГА" В результаті, парламенту не вдалося набрати необхідну кількість голосів як для подолання вето, так і для погодження з останнім. Таким чином, закон підлягає скасуванню. 
Згаданий закон був прийнятий Верховною Радою України на засіданні від 02 липня 2015 року і передбачав зведення всіх боргових зобов'язань у іноземній валюті до курсу 5.05 гривні за 1 долар США. Закон отримав вкрай негативну оцінку з боку незалежних експертів та спричинив великі дискусії серед громадськості. 09 грудня 2015 року Закон був переданий на підпис Президенту, який, у свою чергу, скористався правом вето. 
Скасований Закон відкриває нові можливості для прийняття та реалізації двох законопроектів:

1) "Про фінансову реструктуризацію"

2) "Про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що були отримані на придбання житла"

Проекти були розроблені спільними зусиллями Міністерства фінансів, Нацбанку та НАБУ і отримали підтримку як в урядових колах, так і з боку представників МВФ. Останні вбачають у ньому спосіб якісного оздоволення банківської системи, як в питаннях економічної активності підприємств, так і стосовно споживчих кредитів.