Інтервью Олени Дегрік читачам «Юридична газета» Розмовляла Єлизавета Таценко

• Класичне запитання: як почалась Ваша юридична діяльність?

– З самого початку – ідея створення юридичної фірми належала моєму партнеру Лесі Волошко, у неї на той час вже був досвід роботи більше трьох років, я ж тоді працювала у фінансовій сфері.

Підсумок – серпень 2009 року і ми вже оформляли документи на створення фірми. Найбільше труднощів виникло із назвою компанії. Воно мало би бути близьким і Лесі, і Мені. Піар-менеджер запропонував величезну кількість варіантів, серед яких – «Лев». ЛЕВ – це ініціали моєї партнерки Лесі Волошко, а мені ця назва стала близькою, оскільки Лев – це ім’я мого синочка. Так і народилась назва Leo Partners.

Створення компанії було дуже продуманим кроком і, звісно, була присутньою підтримка наших близьких. Щодо мене, то документи про створення компанії я підписувала на дев’ятому місяці вагітності, тому вже через два тижні після того, як я народила сина, я вже мала вийти на роботу, адже на мене чекала ще одна новонароджена дитина – наша компанія. Між ними навіть можна провести паралель – чим старшим стає мій син, тим міцніше ми тримаємося на ногах. Уже зовсім скоро він почне ходити і разом з моєю компанією ми теж вийдемо на новий рівень, на нову ступінь розвитку.

• Вибір життєвого шляху Ви робили самі чи це було настановою батьків?

– Звичайно, рідні вплинули на хід подій та сформували наш вибір. Ми отримали юридичну освіту і продовжили йти даним шляхом, відкривши власний юридичний бізнес. Тому, у нас немає права на помилку, оскільки це в першу чергу буде не втратою для Leo Partners, а зашкодить репутації наших близьких.

• Ваші рідні хотіли, аби Ви продовжили їх справу?

– Зовсім ні, ніхто з наших близьких не є юристом – це фінансисти, ресторатори, представники готельного бізнесу. Отже, ми перші (сміється – прим. ред.).

• Що пов’язує Вас із Вашою партнеркою Лесею?

– Дружні стосунки ще зі шкільної лави. Але Ви мабуть чули, що бізнес із дружбою плутати не варто. Так і є. У певні моменти було дуже важко, але згодом я зрозуміла, що подруга перестала бути подругою і стала просто партнером по бізнесу.

•А за стінами офісу?

– Дружба триває, але вже вона не така, якою була до моменту спільної роботи. І я вважаю, що так і мало бути.

• До речі, чому Леся зараз не з нами?

– У неї зараз період найприємніших клопотів у житті. Вона готується до весілля.

• Окрім роботи, що є найголовнішим у Вашому житті?

– Усе те, що і у кожної жінки – сім`я та здоров`я. Взагалі, життя дає дуже багато прекрасного, і мені хочеться віддавати в замін ще більше. Можливо, саме тому я почала займатися благодійністю, і у листопаді цього року ми створили благодійний фонд, Фонд волонтерів України, президентом якого є Тимофій Нагорний, а я є віцепрезидентом. За цей час у нас відбулося більше десяти благодійних акцій, починаючи з відвідування дитячих будинків, закінчуючи наданням адресної допомоги дитячим поліклінікам. Це неймовірно прекрасно, коли ти маєш бажання і можливість допомогти. Я помітила таку тенденцію, що з кожним днем все більше і більше людей пропонують свою допомогу.

• Ви почали займатися благодійністюпісля народження своєї дитини?

– Так і є. Коли я сама стала матір`ю то гостріше відчула проблему маленьких покинутих діточок. Дуже боляче дивитись, коли на 30 крихіток лише 2 нянечки, і коли навіть елементарні підгузки їм міняють три рази на день, у чітко визначений час, а не за потреби, оскільки няні не справляються. У такі моменти серце стискається, ти їдеш додому і плачеш.

• Чим ще Ви займаєте себе у вільний час?

– Раніше я досить довго займалась фехтуванням, але потім я вимушена була покинути це через серйозну травму ноги. Зараз моє хобі обмежується кількома тренуваннями на тиждень для підтримки форми. Дуже шкодую, що так склалося, адже цей вид спорту дуже цікавий для мене. Можу сказати, що з нього можна навіть черпати якісь уроки життя. Нещодавно ми почали співпрацювати з жіночим журналом для матерів. Там я веду свою рубрику, де відповідаю на питання читачок. До речі, на обкладинці першого випуску журналу Ви зможете побачити мого сина.

• І на все це Вам вистачає 24 години на добу?

– На жаль, ні. Мої рідні іноді роблять мені зауваження, що я мало часу приділяю сину. Але я маю на це свій особистий погляд. Я приділятиму йому більше уваги, коли він буде більш свідомий, адже зараз я для нього лише об`єкт харчування. (сміється – прим. ред.).

• Ви не жалкуєте про вибір професії, яка забирає у Вас стільки часу?

– Навпаки, я вдячна Богу, що він дав мені все це. Я дуже рада, що ми зібрали таку чудову команду. Хочу підкреслити це, адже завдяки старанням людей, які працюють у нашому колективі, ми стрімко зростаємо і завдяки їм компанія існує.

• Ваша найбільша мрія?

– Знову ж стосується роботи – зберегти нашу команду і досягти разом лідерства. А за дитину я спокійна, він і є моя здійснена мрія (сміється – прим. ред.).

 

«Життя дарує нам багато прекрасного і натомість хочеться повертати більше»

 

Олена ДЕГРИК
Керуючий партнер ЮФ Leo Partners